У Фонтанській сільській громаді Одеського району скликали позачергову сесію, щоб виділити кошти на ліквідацію аварії на каналізаційному колекторі, через яку стічні води потрапили до Чорного моря.
Джерело: видання "Інтент" з посиланням на депутатку Фонтанської сільської ради Тетяну Шуйську.
За її словами, виконувач обов'язків голови громади Андрій Серебрій скликав депутатів для ухвалення рішення про фінансування аварійно-відновлювальних робіт.
Як повідомив депутат Одеської обласної ради Дмитро Ковбасюк, наразі стоки перекачують за допомогою помпи, а підрядник уже закуповує необхідні матеріали. Розпочати ремонт планують у понеділок-вівторок. Пошкоджену ділянку колектора діаметром 1,2 метра мають повністю замінити. Орієнтовний термін виконання робіт — від семи до десяти днів.
За даними Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, аварія сталася ще 20 червня. Після звернень жителів масиву "Зелений мис" інспектори виїхали на місце та підтвердили факт прориву каналізаційного трубопроводу. Нечистоти витекли на поверхню, однак сам витік уже ліквідували.
Забруднений пляж у ФонтанціФото: Олександр Сомов/Facebook
У Держекоінспекції зазначили, що під час аварії частина стоків могла потрапити до дощової каналізації у Крижанівці, а звідти — до Чорного моря. Для перевірки можливого забруднення фахівці відібрали проби морської води, які досліджуватимуть у лабораторії.
Ще 23 червня позачергове засідання провела комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Фонтанської сільської ради. Там визначили першочергові заходи: провести комісійне обстеження місця аварії, організувати взаємодію з фахівцями філії "Інфоксводоканал", підготувати документи для виділення коштів із місцевого бюджету, укласти договір із КП "Міські дороги" для відкачування каналізаційних стоків та забезпечити постійне інформування мешканців про перебіг ліквідації аварії.
Також аварія на колекторі призвела до затоплення підвалів житлових будинків у масиві "Зелений мис". Через це місцеві жителі перекривали дорогу, вимагаючи якнайшвидшого усунення наслідків аварії.
Раніше Біляївка.City розповідали про забруднення стічними водами земель в Усатівській громаді.


Хочете більше цікавого та корисного — підтримуйте роботу Біляївка.City на кнопці підтримки (зверху), а також залишайтеся з нами на зв'язку, підписуючись на сторінки у Facebook, Instagram, Viber та Youtube, про природу, біорізноманіття та туризм Пониззя Дністра — дивіться тут.